Yaşam Tarzı İnternet 29 HAZİRAN 2015 / 14:32

Yazlık Evlere En Uygun WiFi Çözümü

Elektrik hattını internet ağına dönüştüren powerline adaptörler, başta yazlık evler olmak üzere çok katlı yapılarda her katta, her noktada sağlıklı WiFi bağlantısı için en uygun çözüm.Okulların kapanması ile birlikte yazlığı olan aileler yazlıklarına gitmeye, tatil planları yapmaya başladı. Akıllı telefon, tablet bilgisayar gibi her an kullanılan ve her yere taşınan cihazların yaygınlaşmasına paralel olarak yazlık evlerde de internet bağlantısı zorunlu hale geldi. Mevcut internet aboneliğini yazlığına taşıyan kullanıcıların ortak sorunu ise genelde çok katlı olan yazlıklarda her katta, her odada, balkon ve bahçede internete erişebilmek.

Dünya kablosuz ağ pazarının lideri TP-LINK, yazlık evler, çok katlı yapılar için en uygun çözümün powerline adaptörler olduğunu belirtiyor. Kullanıcıları internet için ayrı bir kablo çekme derdinden de kurtaran bu adaptörler, evin mevcut elektrik hattını aynı zamanda internet ağı olarak, priz olan her yere taşımayı sağlıyor. Bu sayede priz olan her odada, katta, bahçede kesintisiz, güçlü bir internet bağlantısı elde ediliyor. Üstelik ister kablo ile isterse kablosuz olarak bağlantı olanağı da bulunuyor.

Modem ve internet bağlantısı olan evlerde her yere interneti kolayca taşımayı sağlayan powerline adaptörler genelde ikili kit halinde satılıyor. Bir adaptör modeme kablo ile bağlanıp prize takılıyor. Bu işlem yapılınca evin elektrik hattı aynı zamanda internet ağı haline geliyor. Artık internete bağlanmak istenilen oda ya da evin bölümünde ikinci adaptör bir prize takıldığında o bölgede kablolu ya da kablosuz internet elde ediliyor. Üstelik yaz sonunda bu adaptörler kışlık eve götürülüp orada da kullanılabiliyor. Son derece küçük boyutlara sahip olan ürünler, çantada bile rahatlıkla taşınabiliyor.

Her katta, her odada temiz internet

Powerline adaptörler, kablo çekme derdi olmadan istenilen her yerde kaliteli bir internet bağlantısı sağlayan ‘temiz’ bir çözüm. Kat, kalın duvar, ahşap kaplama gibi WiFi sinyallerinin erişimi konusundaki sorunlar, powerline adaptör kullanımında sorun olmaktan çıkıyor. Çünkü priz olan her yerde internet erişimi de mevcut oluyor. Modem ve ilk powerline adaptör alt katta kurulu olduğunda bile üst katlarda ikinci ya da üçüncü adaptör yardımıyla kesintisiz ve sorunsuz internet erişimi sağlanıyor.

Powerline adaptörler modellerine göre kablolu ya da hem kablolu hem kablosuz bağlantı özelliğine sahipler. Özellikle çocuk odalarında WiFi olmasını istemeyen aileler sadece kablolu bağlantıyı tercih edebilir ve prize takarak interneti taşıdığı bölgede adaptör ve bilgisayar arasında Ethernet kablosu ile bağlantı yapabilirler.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun