Yaşam Tarzı İnternet 17 EYLÜL 2012 / 15:58

Yazım hataları Yandex'e düştü

Yazım hataları Yandex'e düştü

Sosyal medya ya da yoğun kullanılan sitelerdeki yorumların kullanılmasının ardından ne kadar çok yazım hatası gerçekleştirdiğimiz gözler önüne serildi. Bir yerde foyamız ortaya çıktı. Yandex bu hataları ve doğrularını göstermeye başladı.Yandex, Türkiye'de arama sorgularında en sık tekrarlanan yazım hatalarını açıkladı. Arama motoru üzerinde yapılan milyonlarca sorgu arasında binlerce yazım hatası da yapılıyor. Yandex, kullanıcıların en sık yaptıkları hataları özel bir sayfada toplayıp, okulların açıldığı gün yayınladı. dilbilgisi.yandex.com.tr adresindeki özel sayfada, birçok kişi için artık alışkanlık haline gelmiş yazım hataları incelenebiliyor ve sosyal medya sitelerinde paylaşılabiliyor.

Hazırlanan sayfada şu ifadelere yer verildi:
Yandex üzerinde yapılan milyonlarca sorgu arasında binlerce yazım hatası da yapılıyor. Bunlardan en çok tekrar edenleri, yani bir çok kişinin yanlış hatırladığı sözcükleri sizin için derledik.

Okulların açıldığı gün sunduğumuz bu küçük servis bir öğretmenin yerini tutamaz; yazım kurallarını veya sözcüklerin neden böyle yazıldıklarını açıklamaz.

Ancak sıkça yapılan yazım hatalarına dikkatinizi çeker.

Dilimize daha fazla özen gösterdiğimiz, başarılı bir eğitim ve öğretim yılı dileriz.

Yandex.Türkiye Ekibi

Bizler de BTnet.com.tr ekibi olarak bu vesileyle tüm öğrenci ve öğretmenlere başarılı bir yeni yıl temennisinde bulunuyoruz.
YORUMLAR
eren 17 EYLÜL 2012 / 16:09 0 0
gelin rus türkçesi öğrenelim:)
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun