Yaşam Tarzı İnternet 23 MAYIS 2012 / 13:47

Yandex şirketlerin bulunmasını kolaylaştırıyor

Yandex şirketlerin bulunmasını kolaylaştırıyor

Yandex şirket, kurum ve kuruluşların daha kolay bulunabilmesini sağlayan arama sorgularında daha gelişmiş sonuçlar sunmaya başladı.Bugünden itibaren hayata geçen servisle birlikte çeşitli şirket, kurum ve kuruluşlarla ilgili arama sorgularına daha gelişmiş sonuçlar sunacak. Örneğin, “İstanbul’da eczaneler” şeklinde bir arama yapan kullanıcılar, sonuçlar arasında eczanelerin iletişim bilgileri ve harita üzerindeki konumları gibi detaylı bilgilere hızlıca ulaşabilecek.

Türkiye'nin tamamını kapsayacak servis, kullanıcıların ister hizmet alanlarına ister bulundukları yere göre arama yapabilmesine olanak sağlıyor. Arama motoru, bu tür sorguları yanıtlarken arama sonuçları sayfasında sorguyla en uyumlu beş sonucu gösteriyor ve listelediği kuruluşların popülerliği, sorguda belirtilen mekana yakınlığı gibi özellikleri dikkate alıyor.

600 binden fazla kurum ve kuruluş ismi içeren Yandex veri tabanındaki bilgiler, şirketin iş ortağı Yellow Media tarafından sağlanıyor. Servisten yararlanmak isteyen kuruluşlar, yetkilileri aracılığıyla özel bir form doldurarak bilgilerini Yandex'e iletebiliyorlar.
YORUMLAR
serkan 23 MAYIS 2012 / 19:40 0 0
bu tür servisler çocuk oyuncası oldu artık. google apini kulanarak bundan daha güzelini bile yapabilirsin:) yan da gel:)