Yaşam Tarzı İnternet 26 MART 2012 / 09:55

Yandex şimdi de Android ekranlarında

Yandex şimdi de Android ekranlarında

Android işletim sistemli akıllı telefon ve tabletler için Yandex.Shell adlı ücretsiz işletim sistemi arayüzü piyasaya çıktı.Rus asıllı arama motoru Yandex yaygınlaşmak için elinden gelen tüm imkânları zorluyor. Şimdi de Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar ve tablet bilgisayarlar için özel 3 boyutlu bir arayüz sağlayan Yandex.Shell ile kullanıcılar Yandex’in arama ve diğer servislerini de kavuşuyor.

Yandex.Shell sayesinde kullanıcılar, cihazlarına birbirine 3 boyutlu olarak bağlı, istedikleri sayıda masaüstü paneli kurabilecek, üzerine widget, uygulama ve dosyaları istedikleri gibi yerleştirebilecek. Halihazırda kurulu olarak gelen Yandex.Haberler veya Yandex.Hava Durumu gibi servisler sayesinde, Yandex.Shell üzerinden dünyadaki en son gelişmeler veya güncel hava durumu hakkında bilgiye ulaşılabilecek.

Yandex Türkiye Ülke Müdürü Alisher Hasanov arayüzle ilgili olarak: “SPB Software tarafından geliştirilen ve çok popüler bir ürün olan Shell ücretli olduğu dönemde bile Android Market’te kendi kategorisinde en yüksek puanı almıştı. 2011 Kasım ayında Yandex bünyesine katılan SPB ekibiyle beraber Yandex’in servislerini Shell’e dahil edip, ürünü ücretsiz olarak sunma kararı aldık. Shell, cihazınızın arayüzünü tamamen değiştiren, güzel görünümlü, kullanıcı dostu bir ürün” dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun