Yaşam Tarzı İnternet 17 AĞUSTOS 2012 / 10:57

Yandex reklam uygulamasını Türk kullanıcılarla buluşturdu

Yandex reklam uygulamasını Türk kullanıcılarla buluşturdu

Türkiye pazarına 2011 sonlarında giriş yapan arama motoru Yandex, Rusya’daki hizmetlerini Türk kullanıcılarla da paylaşmaya devam ediyor. Yandex’in Türk kullanıcılara sunduğu son yenilikse “Yandex.Direct”. Yandex’in arama motoru reklamcılığı hizmetini ifade eden uygulama, anahtar kelime tabanlı ve tıklama başına fiyata dayalı açık artırma modeline göre çalışıyor.

Reklam verenlerin önceden belirlemiş olduğu anahtar kelimelerle uyuşan arama sorgularına yanıt olarak, arama sonuçları sayfasında gösteriliyor. Tıklama başına fiyata dayalı açık artırma modeline göre çalışan sistem sayesinde reklamverenler, kendi web sayfalarına yapılan her tekil kullanıcı ziyareti için uygulanacak birim fiyata kendileri karar verebiliyor. Reklamların Yandex arama sonuçları sayfasındaki konumları, birim fiyatlarıyla doğrudan orantılı olarak belirleniyor: Birim fiyatı ne kadar yüksekse, reklamın konumu da o kadar yüksek oluyor.

Türk kullanıcılarına sürekli olarak yeni hizmetler ve uygulamalar sunan Yandex’in, bunların karşılığını alıp alamayacağını ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Yandex.Direct hakkında daha fazla bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.