Yaşam Tarzı İnternet 06 AĞUSTOS 2012 / 14:48

Yandex İstanbul'un trafik profilini haritaya aktardı

Yandex İstanbul'un trafik profilini haritaya aktardı

Yandex, Nisan 2012 verilerine göre hazırladığı araştırma çerçevesinde İstanbul’un çeşitli semtlerinin arabayla ulaşılabilirliğini haritaya aktardı. Yenilenen harita, 10 milyondan fazla rota incelenerek İstanbul’da yaşayan sürücülerin, sabahları İstanbul’un belirli noktalarından Avrupa veya Anadolu yakasındaki şehir merkezlerine gitmek ve akşamları söz konusu noktalara dönmek için direksiyon başında ne kadar zaman geçirdiğini analiz edilerek hazırlandı.

Araştırmada, biri İstanbul’daki herhangi bir yerde ve diğeri 1. Çevre Yolu’nun içerisinde kalacak şekilde, şehirdeki rastgele iki noktayı bağlayan çeşitli rotalarda, 08:00–10:00 saatleri arasında şehir merkezine doğru ve 18:00–20:00 saatleri arasında şehir merkezinin dışına doğru yaşanan trafik yoğunluğu incelendi. Bunun yanı sıra araştırılan her bir rota için, şehirdeki fiili trafik yoğunluğuna göre asgari yolculuk süreleri hesaplandı.

Araştırmanın sonucunda elde edilen haritalara bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.

Haritadan bir görünüm


ETİKETLER : yandex Yandex.Haritalar
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun