Yaşam Tarzı İnternet 15 MART 2012 / 10:36

Yandex'in yeni sayacıyla ziyaretçi davranışlarını izlemek kolaylaşıyor

Yandex ile ziyaretçi davranışlarını izlemek kolaylaşıyor

Web sitelerinin trafiğini ölçme ve ziyaretçi davranışlarını takip etmenin yanı sıra, çevrimiçi reklam ve pazarlama kampanyalarını daha net ve kolayca ölçümlemeye olanak sağlayan web analiz servisi Yandex.Metrica Türkiye'de de kullanıcılara sunuldu. Sitelere ücretsiz olarak eklenebilen sayaç sayesinde web sitesi yöneticileri ziyaretçilerin sitelerine hangi kanallardan geldiğini, sitede ne kadar zaman geçirdiklerini, hangi sayfaları ve içerikleri tercih ettiklerini görebilecekler. Ayrıca kullanıcı davranışlarını yorumlayabilecekleri gibi, bu doğrultuda pazarlama ve reklam stratejisi de geliştirebilecekler.

Konuyla ilgili konuşan Yandex Türkiye Ülke Müdürü Alisher Hasanov, kullanıcı dostu bir arayüze sahip olan Yandex.Metrica sayesinde ziyaretçi davranışlarının daha kolay ve iyi bir biçimde analiz edilebileceğini belirtti. Hasanov, sayacın sahip olduğu "Tıklama Haritaları" özelliği sayesinde sayfaların hangi kısımlarına ne kadar tıklandığını görme imkanı tanıdığını da ifade etti.

Yandex.Metrica ile ilgili ayrıntılı bilgilere bu adresten ulaşabilirsiniz. Yandex'in Türkiye stratejileriyle ile yapılmış detaylı bir röportajı da bu adreste okuyabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun