Yaşam Tarzı İnternet 19 EKİM 2011 / 11:39

Yandex.Haritalar servisi Türkiye'deki anlık trafik yoğunluğunu paylaşmaya başladı

Yandex Türkiye'deki trafik yoğunluğunu haritada gösteriyor

İstanbul'daki ve diğer büyük şehirlerdeki anlık trafik durumunu öğrenmek için bundan böyle Yandex arama motorunun Yandex.Haritalar servisini kullanabileceksiniz. Rusya'nın en büyük arama motoru olan ve geçtiğimiz haftalarda Türkiye'de Türkçe olarak hizmete giren Yandex, Yandex.Haritalar adını verdiği harita servisini güncel trafik bilgisiyle birlikte Türkiye'de kullanıma sundu.  Yandex.Haritalar’ı kullanarak artık Türkiye’nin büyük şehirlerindeki trafik durumunu öğrenebilecek, rota planlaması yapabilecek ve dilediğiniz bölgenin uydu görüntülerine ulaşabileceksiniz. Ayrıca Yandex.Haritalar için yüksek çözünürlüklü kameralarla çekilen 360 derece panoramik cadde ve sokak görüntüleriyle bilgisayarınızın ekranında sanal bir tura çıkmanız ve İstanbul ve Ankara'yı sokak sokak gezmeniz de mümkün.

Mobil platformda trafik bilgisini kullanıcılardan alıyor

Java ve Android platformları için hazırlanmış olan Yandex.Haritalar’ın mobil sürümü, servisin hareket halindeyken de kullanılmasına fırsat veriyor. Kullanıcılar, kişisel bilgilerini paylaşmadan trafiğin sıkışık olduğu noktaları sisteme iletip, trafik durum haritasının daha da kapsamlı ve detaylı hale getirilmesine katkıda bulunuyorlar. Hizmetin mobil sürümü http://mobil.yandex.com.tr/haritalar/android/ adresinden indirilebiliyor.

Yandex.Haritalar hizmetinin özelliklerine yandex.com.tr web arama sayfasından ulaşmak mümkün. Arama servisi üzerinden yapılan şehir ve sokak aramalarında sonuçlar artık harita görselleriyle birlikte sunuluyor. Böylece kullanıcılar Yandex Türkiye web tabanlı arama hizmetinde salt metin sonuçlarının yanı sıra görsel öğelere ve ilgili haritalara da ulaşabiliyor.

Türkiye için yerelleştirilen Yandex Türkiye arama motoru ve bilgi portalı 20 Eylül 2011’de hizmete girdi.

Aşağıda belirtilen linklerden yeni servislerle ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

http://company.yandex.com.tr/services/maps.xml
http://company.yandex.com.tr/technologies/panoramas.xml
http://company.yandex.com.tr/technologies/probki.xml
YORUMLAR
Yuksel 14 EKİM 2013 / 10:14 0 0
Trafik yogunmu
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun