Yaşam Tarzı İnternet 16 EYLÜL 2011 / 14:37

Yahoo satılacak (mı?)

Girişim sermayesi şirketi Silver Lake, internet şirketi Yahoo için teklif vermeye hazırlanıyor.Reuters’in haberine göre, anlaşma kapsamında Silver Lake, Yahoo’nun Asya varlıklarını tasfiye edecek ve ardından, öncelikle temel faaliyetlerin kârlılığını artırmaya çalışacak ya da temel faaliyetleri yürttükleri bölüm için bir alıcı bulma arayışına girecek.

Öte yandan, Wall Street Journal’ın konuyla ilgili bir kaynağa dayandırarak verdiği habere göre de Yahoo, Silver Lake ile görüşmedi ve girişim sermayesi şirketinin teklifinin ne olduğu da net değil.

Haberde ayrıca, Yahoo’nun potansiyel taliplerine ‘hızla bir anlaşma yapmak konusunda baskı altında olmadığı’ yönünde işaret verdiği bilgisi de yer alıyor. Yahoo'nun piyasayı kontrol ettiği ancak satış için aceleci davranmayacağı konuşuluyor.

Silver Lake ve Yahoo bu haberlerle ilgili şimdilik yorum yapmamayı tercih ediyor.
ETİKETLER : silver lake yahoo
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun