Yaşam Tarzı İnternet 05 NİSAN 2012 / 09:37

Yahoo 2 bin kişi ile yollarını ayırıyor

Yahoo 2 bin kişi ile yollarını ayırıyor

14 bin çalışanı yüzde 14’ünü çıkaracak şirket, milyonlarca dolar tasarruf etmeyi planlıyor.Son birkaç yıldır Yahoo, değişen CEO’ları, Alibaba ile çatışması ve son olarak da Facebook’a açtığı sosyal medya davası gündeme geliyor. Şirket gün geçtikçe servislerini ve iş gücünü azaltıyor.

Yeni Ceo Scott Thompson, 14 bin çalışanı bulunan şirketten 2 bin kişinin daha gönderileceğini açıkladı. İşten çıkarmayla yıllık 375 milyon dolarlık tasarruf edileceği bilgisi verildi ancak hangi bölümden çıkarmaların gerçekleşeceği ilgili detaylar belirtilmedi.

Şirket, son yıllarda Google ve Facebook’un gölgesinde kaldı. Zira 14 bin çalışanı bulunan şirket yıllık 4.98 milyar dolar gelir elde ederken, Facebook 3.71 milyar dolar kazandı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun