Yaşam Tarzı İnternet 24 EKİM 2011 / 16:36

Wikileaks belgeleri yayınlayamıyor

Wikileaks belgeleri yayınlayamıyor

Yapılan açıklamada, Visa, MasterCard, Western Union ve PayPal gibi finansal kuruluşların bağışlar konusunda aracı olmaması nedeniyle zor duruma düşüldüğü belirtildi.Wikileaks yaptığı açıklamayla, belgeleri yayınlamayı keserek para kazanma çabasına gireceğini duyurdu. Visa, MasterCard, Western Union ve PayPal tarafından bağış toplamasına izin verilmeyen kuruluş, neredeyse tüm finansal desteğinin önüne geçildiğini açıkladı.

Yapılan açıklamada bu engellemelerle mücadele edebilmek için hayatta kalınacağı konusunda kararlı bir tavır sergilendi. Geçtiğimiz yıldan bu yana ABD’ye ait yaklaşık 250 bin gizli belgeyi açığa çıkaran kuruluş, neredeyse tüm finans şirketleri tarafından engellemelerle karşılaştı.

Wikileaks’in kurucusu Julian Assange, Avrupa ve ABD’de yoğun bir hukuki baskı altında kaldı. Bu süreçte İsveç, Assange’ın iadesi konusunda talepte bulundu. ABD’de de yasal sürecin başlaması bekleniyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun