Yaşam Tarzı İnternet 28 ŞUBAT 2012 / 17:13

Vikipediciler Kadir Has Üniversitesi'nde buluştu

Vikipediciler Kadir Has Üniversitesi'nde buluştu

Vikipedi editör ve kullanıcıları ile dijital dünya takipçilerini bir araya toplayan Vikipedi Konferansı, 26 Şubat tarihinde Kadir Has Üniversitesi’nde toplanırken, internet üzerinden de 1280 izleyici topladı.

Bu yıl 12.si düzenlenen Vikipedi Türkiye Buluşması, Wikipedia projesi, Vikipedi’nin temel amaçları ve kuralları hakkında bilgiler verirken Viki Topluluğu, Vikipedi’de vandalizm gibi konulara da değindi. İnternet üzerinden de canlı yayınlanan konferans interaktif bir katılım ile gerçekleşirken, buluşmaların geleneği haline gelen uygulamalı bir madde yazımı da gerçekleşti. Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aydın adına bir Vikipedi maddesi açılırken, konferansın ikinci bölümünde #Vikipedi etiketi ile Twitter üzerinden gelen sorular da yanıtlandı.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun