Yaşam Tarzı İnternet 22 TEMMUZ 2010 / 09:54

Veritabanı dostu yeni çözüm

Software AG Data Archiving for Adabas, daha kısa yanıt süreleri ve kesinti için veritabanı yükünü hafifletiyor.

Software AG Data Archiving for Adabas, daha kısa yanıt süreleri ve kesinti için veritabanı yükünü hafifletiyor.


Software AG Data Archiving for Adabas, nadiren kullanılan verileri daha düşük maliyetli platformlarda arşivleyerek, veritabanı işletim maliyetlerini yüzde 30'a varan oranlarda azaltıyor. Çözüm, daha kısa yanıt süreleri ve daha az kesinti için veritabanı yükünü hafifletiyor.

Software AG, Data Archiving for Adabas çözümünü pazara sundu. Zengin özellikler içeren çözüm, seyrek olarak kullanılan verileri üretim veritabanından alıp uzun vadeli bir arşivde depolayarak, Adabas işletim maliyetlerini düşürüyor. Data Archiving for Adabas, otomatik arşivleme işlevlerinin yanı sıra arama, doğrulama, ayıklama ve geri yükleme amaçlı güçlü araçlar sunuyor. Böylece işletmeler, yürürlükte olan HIPAA, Sarbanes-Oxley, Basel II ve benzeri veri saklama şartlarını yerine getirirken, üretim veritabanı üzerindeki yükü de hafifletiyorlar.

Software AG Ürün Müdürü Dr. Peter Kuerpick, yeni çözümü şöyle değerlendiriyor: "Veritabanı içeriğinin yaklaşık yüzde 85'inin atıl olduğu düşünülürse, işletmeler, Data Archiving for Adabas çözümünü kullanarak maliyet tasarrufu sağlayabilir, yanıt sürelerini iyileştirebilir ve veritabanı kullanılabilirliğini artırabilir."