Yaşam Tarzı İnternet 27 HAZİRAN 2011 / 11:54

Vatikan artık internette

Bir zamanların teknoloji ve bilimle uyuşma sorunu yaşayan dini kurumu Vatikan, internette bir haber portalı açmaya hazırlanıyor.Yeni medya dünyasına böylece adım atacak olan Vatikan, bu hafta bir haber bilgi portalını hayata geçirecek. Hatta Papa XVI Benedict bile online ortama bir ‘papalık tıklaması’ ile geçiş yapabileceği bildirildi.

Vatikan’daki yetkililere göre Benedict aslında uzun süredir www.news.va portalının hazırlanması ve geliştirilmesini yakından takip ediyordu. Bu portal; Vatikan’ın önceki basılı materyalleri, radyo ve televizyon araçlarından Holy See haberlerinde tek elden her şeye ulaşabilecek. Portal, Çarşamba günü yayına başlayacak. Bugün, aynı zamanda Benedict’in papazlığa atanmasının 60’ıncı yıldönümü.

Vatikan'ın resmi internet sitesi ise http://www.vatican.va/ yayın hayatına devam edecek.
ETİKETLER : papa vatikan
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun