Yaşam Tarzı İnternet 01 EYLÜL 2014 / 11:17

Ünlülerin iCloud hesapları çalındı

Birçok Hollywood ünlüsünün çıplak fotoğrafları iCloud hesaplarından çalındı ve internet forumu 4chan’da yayınlandı. Ünlülerin arasında Açlık Oyunları’ndan tanınan Jennifer Lawrence, Kirsten Dunst, ve pop yıldızı Ariana Grande de bulunuyor.Bu görüntülerin nasıl elde edildiği belirsizliğini koruyor ancak kimliği belli olmayan 4chan kullanıcıları fotoğrafların iCloud hesaplarından ele geçirildiğini söylüyor. iCloud, Phone, iPad ve Mac kullanıcılarının cihazlar arasında görüntü, ayarları, takvim bilgileri ve diğer verileri senkronize etmesi için tasarlanan bir uygulama ancak güvenilir olmaması nedeniyle çoğu kez eleştirilmişti.

Görüntülerin çoğunun uydurma olduğu da söyleniyor. Ariana Grande’in sözcüsü fotoğrafların tamamen sahte olduğunu belirtirken, Victoria Justice kendi görüntülerinin gerçek olmadığını belirten bir twit attı.

Fotoğrafları internete sızdıran kişinin yüksek bir ceza alması bekleniyor. 2012 yılında bir adamın Mila Kunis ve Scarlett Johansson gibi ünlülerin e-posta adreslerini ele geçirmekten 10 yıl hapis cezası almıştı.
ETİKETLER : icloud
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun