Yaşam Tarzı İnternet 18 ARALIK 2011 / 13:19

Ülkenin Twitter hesabını vatandaş yönetecek

Ülkenin Twitter hesabını vatandaş yönetecek

İsveç hükümeti, ülkenin resmi Twitter hesabı @Sweden üzerinden her hafta bir vatandaş tarafından, ülkenin tanıtımını yapan Twitter mesajları atılmasına izin verdiğini açıkladı.İsveç turizm ajansının ikna ettiği İsveç hükümeti resmi Twitter hesapları @Sweden'ın ülkenin tanıtımı amacıyla her hafta bir vatandaşın kullanımına verilmesini kararlaştırdı. "İsveç'in Küratörleri" projesi kapsamında her hafta farklı bir vatandaş, hesabın avatarını değiştirmeden, istediklerini dünyaya gönderecek.

Hesaba sahip olan vatandaşların İsveç'teki önemli yerler ve yaşayış biçimiyle ilgili Twitter mesajları atması isteniyor. @Sweden hesabı 2009 yılından bu yana ülkenin turizm bakanlığı tarafından güncelleniyordu. VisitSweden CEO'su Thomas Brühl'e göre, hiç kimse İsveç markasını kendi insanından daha fazla sahiplenemez. Brühl, "Bu girişimle birlikte İsveç'i dünyaya tanıtmalarına imkan veriliyor. İsveç'i turistlere her zaman gezdirmeyi severim ve bunu Twiter üzerinden vatandaşların yapacak olması çok eğlenceli ve doğal bir adım olarak görüyorum" dedi.

Twitter hesabını kullanacak ilk kişinin yazar, pazarlamacı ve sosyal medya ile web kültürü hakkında konuşmalarda bulunan Jack Warner olduğu bildirildi. Her hafta değişecek kişilerle güncellenen resmi Twitter hesabı uygulamasının ne kadar devam edeceği konusunda bilgi verilmedi ancak en azından iki ay projenin devam etmesi bekleniyor.

Ülkemizde de böyle bir fırsat sunulması farklı bir deneyim olabilirdi.
YORUMLAR
Ceren 19 ARALIK 2011 / 11:54 0 0
Evet kesinlikle farklı bir deneyim olurdu. Ama mümkün değil bence.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun