Yaşam Tarzı İnternet 14 TEMMUZ 2016 / 10:40

Uçak biletini online alıp, check-in’i havaalanında yapıyoruz

Enuygun.com, Türkiye’deki check-in alışkanlıklarını analiz etti. Açıklanan verilere göre internet üzerinden satın alınan biletlerin sadece yüzde 25’i için online check-in yapılıyor.


Enuygun.com, uçak bileti alan kullanıcıların check-in alışkanlıklarını araştırdı. Enuygun.com Seyahat Analisti Tuğba Hacıbayramoğlu’nun paylaştığı verilere göre İnternet üzerinden satılan biletlerin yüzde 25’i için uçuştan önce online check-in yapılıyor. Satılan her 100 biletten 60'ı, online check-in işleminin ise yüzde 80’i mobil cihazlar üzerinden gerçekleştiriliyor. Her ay 300 bini aşkın uçak biletinin satın alındığı Enuygun.com’un verilerine göre en fazla uçak bileti satışı Pazartesi günleri gerçekleşirken en fazla online check-in Perşembe günleri yapılıyor. Check-in’lerin yoğunlukta olduğu saatlerin ise öğlen saat 12.00 ve akşam 20.00 olduğu görülüyor. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun