Yaşam Tarzı İnternet 22 ŞUBAT 2013 / 16:53

Twitter’da bugün en çok ne konuşuldu?

Türkiye gündeminin sosyal medyada nasıl yankı bulduğunu gösteren günün Twitter özetinde, Yılmaz öztuna,  Yine Kızılay,Nuri Bilge Ceylan,#Sigaraicilmez,#gotunuzdengunuydurmayin ve #iyikidogdunleylailemecnun yer aldı. #iyikidogdunleylailemecnun

İlk bölümü geçtiğimiz yıl yayınlanan kült komedi dizisi Leyla ile Mecnun’un birinci yıl dönümü hayranları tarafından Twitter üzerinde de kutlandı.

#Yılmaz Öztuna

Türkiye Gazetesi Baş Yazarı, tarihçi ve eski millet vekili Yılmaz Öztuna’nın vefat etmesi sosyal mecralarda da yankı buldu.

#Sigaraicilmez

9 Şubat Dünya Sigara Bırakma Günü sebebiyle Twitter üzerinde sigarayı bırakmanın önemi kullanıcılar tarafından vurgulandı.

#gotunuzdengunuydurmayin

Okan Bayülgen’in başlattığı hash tag, oldukça ilgi toplayarak Twitter üzerinde konuşulan ve tartışılan konuların başında geldi.

#Yine Kızılay ve #HIV

İstanbul’da farklı hastanelerde tedavi gören 3 hastaya Kızılay’dan alınan kan yoluyla HIV virüsü bulaşması ve bu hastalardan birinin hayatını kaybetmesi, Kızılay’ın Twitter üzerinde de oldukça sert eleştirilere maruz kalmasına sebep oldu.

#Nuri Bilge Ceylan

Ünlü yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın babasını kaybetmesi sosyal ağlar üzerinde en çok konuşulan konulardan bir diğeri oldu.