Yaşam Tarzı İnternet 07 ŞUBAT 2012 / 20:10

Twitter’da bugün en çok ne konuşuldu?

Türkiye gündeminin sosyal medyada nasıl yankı bulduğunu gösteren günün Twitter özetinde, Aytaç Durak, Sinan Bolat, Madonna İstanbul, Quaresma 2, Charles Dickens ve GS Store yer aldı.#Madonna İstanbul

Amerikalı ünlü şarkıcı Madonna’nın 7 Haziran 2012 tarihinde TT Arena’da konser vereceğinin kesinleşmesi sosyal ağlar üzerinde en çok konuşulan konu oldu.

#Charles Dickens

Yapıtları arasında David Copperfield, Great Expectations ve Bleak House gibi eserler olan İngiliz Şair ve Yazar Charles Dickens’ın 200. doğum günü de en çok konuşulan konulardan bir diğeriydi. Google’da Dickens’a özel bir tasarımla yazarın doğum gününü kutladı.

#Sinan Bolat

Takımının Lierse ile oynadığı maçta rakip taraftarlar tarafından kendisine “Kebap Sinan” denen kaleci Sinan Bolat, günün en çok konuşulan kişilerinden biri oldu.

#Aytaç Durak

İçişleri Bakanlığı tarafından Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılan Aytaç Durak ''ihaleye fesat karıştırma'' suçlamasıyla yargılandığı davada tutuksuz yargılanmasına karar verilmesinin ardından tahliye edilmesi en çok tartışılan konulardan bir diğeriydi.

#Quaresma 2

PFDK tarafından 2 maç ceza verilen Portekizli yıldız Ricardo Quaresma’nın cezası da Twitter’da günün en çok konuşulan konularından biriydi.

#GS Store

TT Arena içerisine açılan GS Store, günün en çok konuşulan konularından biri oldu.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=G333Is7VPOg[/youtube]