Yaşam Tarzı İnternet 06 ARALIK 2012 / 16:54

Twitter ve Instagram yollarını ayırdı

Twitter ve Instagram yollarını ayırdı

Facebook’un Instagram’ın 1 milyar dolara satın almasının ardından, Instagram ve Twitter arasına kara kediler girmeye başlamıştı. Son olarak Instagram’ın Twitter kartları entegrasyonunu kaldırmasıyla birlikte, iki şirket arasındaki ipler tamamen kopmuş gibi görünüyor. Entegrasyonun kalkmasıyla birlikte, kullanıcılar Instagram kullanarak Twitter’a yükledikleri fotoğraflarda sorunlar yaşamaya başladı. Bunun yanı sıra Twitter tarafından da doğrulanan engelleme sonucunda, Instagram ile Twitter'da paylaşılan fotoğraflar artık çok daha kötü ve buğulanmış olarak görüntülenebiliyor.

Konuyla ilgili konuşan Instagram CEO’su Kevin Systrom, Twitter kartlarına olan desteklerini çekmelerini ise şirket olarak çok daha verimli bir kullanıcı deneyimi yaratmak istedikleri şeklinde değerlendirdi.

Kullanıcılar yine de Instagram fotoğraflarını Twitter üzerinden paylaşabiliyorlar ancak yeni uygulamayla artık Instagram web profilleri sayfasına yönlendirme yapılıyor. Buradan ve Systrom’un açıklamalarına bakıldığında Instagram’ın bütün trafiği kendi sayfasına çekmek istediğini çıkartabiliriz.

Twitter tarafında da, Instagram benzeri bir uygulamanın üzerinde çalışıldığı konuşuluyor. Özellikle son dönemde sürekli tasarım ve içerik bakımından kendini zenginleştirmeye çalışan mikro blog sitesinin, bu konuda da çok boş duracağa benzemiyor.
ETİKETLER : Facebook Instagram Twitter
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun