Yaşam Tarzı İnternet 04 TEMMUZ 2013 / 16:15

Twitter toplu ve otomatik takibi engelledi

Twitter, geliştirici sayfasında duyurdu üçüncü parti uygulamasındaki değişiklik ile otomatik takip ve bazı servislerin uygulanması konusunda yeni kurallar getirdiğini duyurdu.Twitter’ın üçüncü parti politikasında yeni güncelleme ile otomatik takip ya da toplu takibe izin verilmeyeceği duyurulurken, kötü niyetli şirketlerin kullanıcıların izni olmadan bilgi toplamasının da önüne geçtiği gözleniyor. Üçüncü parti şirketlerin toplu takip yazılımı üretmelerini engelleyen yeni güncelleme, sağdan sola dillerde daha iyi bir görünüme sahip olabilmesi adına kullanıcıların profil fotoğraflarını da ekranın sağ üst köşesine taşımış oldu.

Twitter’ın geçtiğimiz yıl duyurduğu API güncellemesinin ardından üçüncü parti geliştiricilere uyguladığı katı tutumunu devam ettirdiğini gösteren yeni düzenleme ile, daha fazla takipçi kazanmak için kazanmak adına geliştirilen takip çözümlerinin de önüne geçmiş oldu. Son düzenleme ile Twitter kullanıcıları kullandıkları uygulamanın Twitter hesapları takip etmek zorunda kalmayacak ve uygulama içinde Twitter logosunun göstermek zorunluluğu da ortadan kalkmış olacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun