Yaşam Tarzı İnternet 17 NİSAN 2012 / 09:57

Twitter sosyal analitik şirketi Hotspots.io’yu satın aldı

Twitter sosyal analitik şirketini satın aldı

Sosyal analitik şirketinin satın alınmasıyla Twitter’ın reklam ve yayın iş ortaklarına özel analitik araçları geliştirilecek.Sosyal medyanın ortaya çıkardığı işlerden belki de en önemlilerden biri de sosyal medya analizi. Bu konuda faaliyet gösteren dev şirketlerin yanı sıra birçok yeni girişim de ortaya çıkıyor. Bu girişimlerden biri olan Hotspots.io, Twitter tarafından satın alındı.

Hotspots.io’nun web sitesinden yapılan duyuruda, “Twitter’ın Hotspots.io ekibini satın almasından dolayı oldukça heyecanlıyız. Bugünden itibaren Twitter’ın gelir mühendisliği takımına katılarak, Twitter’ın reklam ve yayın iş ortakları için analitik araçlar geliştirmeye odaklanacağız” denildi.

Şirket, Twitter üzerindeki büyük ölçekteki verilerin analizi üzerine çalışıyordu. Twitter son dönemde blog platformu Posterous’u, internet güvenlik şirketi Dasient’i ve sosyal özet aracı Summify’yi satın almıştı.

Twitter da satın almanın gerçekleştirdiğini resmen duyurdu.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun