Yaşam Tarzı İnternet 10 ŞUBAT 2016 / 14:27

Twitter reklamlar konusunda agresifleşiyor

Oldukça zor bir dönemden geçen Twitter, yeni bir "reklam" projesi ile ayağa kalkmaya çalışacak.

Sosyal medya siteleri sahip oldukları kullanıcı portföylerini gelire çevirmek için her yolu deniyorlar. Bu yollardan en geçerli olanı da elbette reklamlar. Son dönemde oldukça zor bir süreçten geçen Twitter, yeni reklam hamlesiyle içerisinde bulunduğu darboğazdan çıkmayı planlıyor.

Digital Trends'te yer alan habere göre Twitter, "First View" adı verilen proje ile siteye giren kullanıcılara reklam sunacağını duyurdu. Buna göre 24 saatliğine kiralanabilecek "sitenin en değerli alanı" üzerinden reklamlarını Twitter kullanıcılarına ulaştırabilecekler. Kullanıcıların Twitter'a giriş yapmalarıyla birlikte karşılarına çıkacak olan reklam videoları, ilk etapta Amerika Birleşik Devletleri'nde hizmet vermeye başlayacak. 

Geçtiğimiz 6 aylık periyotta üst yönetim kadrosunda değişimler yaşayan Twitter, artık kendisiyle özdeşleşmiş "140 karakter" sınırını değiştirmeyi bile düşünmeye başlamıştı. Büyüme konusunda sorunlar yaşayan şirket, yeni açılan sosyal medya platformları karşısında istediği başarıya bir türlü ulaşamadı. Reklam hamlesiyle beraber maddi yönden bir nebze olsun rahatlayacak olan şirket, kullanıcı bakımınan istediği büyümeyi yaşayamasa da hiç değilse reklamverenlerin ilgisini kaybetmemiş olacak. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun