Yaşam Tarzı İnternet 13 MART 2012 / 15:19

Twitter Posterous’u satın aldı

Twitter Posterous’u satın aldı

Tumblr benzeri bir site olan Posterous, kullanıcıların dijital medya içeriklerini kolaylıkla paylaşmasını sağlıyor.Ünlü mikroblog sitesi Twitter, Posterous’u satın aldığını duyurdu. Şirketten yapılan açıklamada satın almanın ne kadara gerçekleştiğinin bilgisi verilmedi.

Posterous’u oldukça yetenekli bir grup olarak tanımlayan Twitter, “şirket mühendisleri, ürün yöneticileri ve diğer çalışanların Twitter’ın daha iyi olmasında faydalı olacağı” açıklamasında bulundu.

Posterous’un kurucusu ve CEO’su Sachin Agarwal sitenin blogunda yaptığı açıklamada, “Daha mutlu olamazdım. Son dört yıldır harika bir yolculuğa devam ediyorduk” dedi. Kullanıcılara seslenen Agarwal, “Sizlerin cesaretlendirmesi, övgüsü ve eleştirileri bizi çok daha iyi hale getirdi. Teşekkür ederiz. Twitter üzerinden sizler için çok güzel şeyler daha üretmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

2008 yılında kurulan Posterous, 20 çalışanı bulunuyor. Twitter, şirketin kendi faaliyetlerini sürdürmeye devam edeceğini duyurdu. İlerleyen dönemde Twitter üzerinde Posterous uygulamalarının çalıştığına şahit olabiliriz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun