Yaşam Tarzı İnternet 08 ŞUBAT 2016 / 10:16

Twitter içerik akışını yenilemeye hazırlanıyor

Kullanıcı ve aktif kullanıcı sayısını bir türlü istenilen seviyeye getiremeyen Twitter, zaman akışına yeni bir algoritma getirmeyi planlıyor.

Jack Dorsey'nin CEO olması ile beraber yeni bir döneme merhaba diyen Twitter, Dorsey ile aradığını bulamamış gibi görünüyor. Geçtiğimiz Ocak ayının son günlerinde yaşanan istifa zincirinin ardından yaşanan belirsizlik Twitter'ı özellikle borsa üzerinde zorlarken, şirket bir takım yenilikler ile kullanıcılarını bu süreçten uzak tutmak istiyor.

Özellikle kullanıcı ve aktif kullanıcı sayısında bir türlü istenilen seviyeye çıkamayan mikro blog sitesi Twitter'ın, geçtiğimiz günlerde 140 olan karakter sınırını artıracağı yönünde haberler çıksa da, şirketin bu konuda çok daha farklı planları var. Yakın zamanda gerçek zamanlı içerik akışının yerine, kullanıcıların ilgi alanları ve takip ettiklerini baz alan bir algoritma üzerinde çalıştığı iddia edilen Twitter'dan, konunun kullanıcılar tarafından eleştirilmesi üzerine açıklama geldi. Gerçek zamanlı içerik akışının süreceğini fakat oluşan içerik kirliğinin önüne geçilebilmesi için yeni bir algoritma üzerinde çalıştıklarını ifade eden Dorsey, yeni algoritmanın ne zaman geleceği konusunda ise bilgi vermekten kaçındı. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun