Yaşam Tarzı İnternet 29 TEMMUZ 2011 / 17:57

Twitter ebeveynin yanında

Twitter’da paylaşılan ne olduğu belirsiz bağlantılar çocuğunuz ve bilgisayarınız için risk oluşturuyor. İşte Twitter'dan beklenen hareket... 

 

Twitter’da her gün atılan yüzlerce tweet içinde birçok bağlantı görüyoruz. Birçoğu da ilginç geliyor ve tıklıyoruz. Ancak özellikle belli bir yaşın altındaki kullanıcılar için bu durum büyük bir risk oluşturuyor. Twitter da bunun için bir uyarı sistemi geliştirdi.

Geçtiğimiz günlerde duyurulan yeni bir eklenti ile Twitter artık bağlantı içeren tweet’leri ‘possibly sensitive’ (sakıncalı olması muhtemel) olarak işaretleyerek kullanıcıyı tıklamadan önce uyaracak. Bu sayede hem çocukların zararlı içerikten korunması mümkün olacak, hem de işyerinde karşınıza birden olmadık bir fotoğraf açılmayacak.

Twitter’dan gelen açıklamaya göre henüz test aşamasında olan sistem hakkında açıklama yapan temsilci Taylor Singletary, yeni eklentinin ebeveyn kontrolünü sağlamak için birçok başka ayarı da beraberinde getireceğini söyledi.

Ayrıca açıklamada şirketin kesinlikle içeriği sansürlemek gibi bir düşüncesi olmadığı, sadece kullanım sözleşmesinde de belirtildiği üzere çıplaklık, şiddet ve tıbbi prosedürler gibi riskli içerikleri barındırmayacağı belirtildi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun