Yaşam Tarzı İnternet 21 ŞUBAT 2012 / 18:27

Twitter analizi diyor ki: Sabah keyfi başka bir şeye değişilmez!

Twitter: Sabah keyfi başka bir şeye değişilmez!

Twitter mesajları üzerinde yapılan analizde gün içinde en mutlu olunan saat diliminin sabah saatleri olduğu ortaya çıktı. Cornell Üniversitesi’nin yürüttüğü çalışmada yarım milyon Twitter mesajının incelenmesi sonucu enteresan gerçekler ortaya çıktı. Örneğin insanlar genellikle sabah erken uyanıp işe gitmekten her ne kadar şikayetçi olsalar da, en mutlu ve neşeli oldukları saat dilimi yine sabah saatlerine denk geliyor.

Sabah atılan mesajlarda oldukça mutlu ve neşeli olan kullanıcılar, gün ilerledikçe giderek daha “huysuz” bir ruh hali içine giriyorlar. Bunu gün içinde yaşanan streslere bağlayan araştırmaya göre, hafta sonu da bu durum geçerliliğini koruyor.

Bu bilgilere göre, uyku saatlerinin kişinin ruh hali üzerinde doğrudan etkisi olduğunu söylemek pek de yanlış olmaz.

Araştırmanın detaylarını bu adreste bulabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun