Yaşam Tarzı İnternet 20 NİSAN 2012 / 17:17

Twitter açık kaynağa destek oluyor

Twitter açık kaynağa destek oluyor

Mikroblog sitesi, açık kaynağı teşvik etmek için Apache Software Foundation'a resmen sponsor olduğunu açıkladı.Açık kaynağa destek veren Twitter, Apache Software Foundation’a (ASF) resmi sponsoru oldu. Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan ASF, açık kaynak yazılım projelerine organizasyonel, yasal ve finansal olarak destek sağlıyor.

Twitter’dan yapılan açıklamada sponsorlukla ilgili şu ifadelere yer verildi:

“ASF’e sponsor olmak yalnızca doğru bir hareket değil, aynı zamanda ASF’te yürütülen projelerin sürdürülebilirliğine katkıda bulunması açısından çok önemli bir adımdı. Apache projelerini destekleme konusunda oldukça önemli bir geçmişimiz bulunuyor. Sadece Mesos değil, Cassandra, Hadoop, Mahout, Pig ve daha fazlasına da destek olduk. Twitter’ın gelişmesiyle, ASF ve diğer açık kaynak organizasyonların başarısına olan minnettarlığımızı sürdüreceğiz”

Açıklamanın devamına http://engineering.twitter.com/2012/04/sponsoring-apache-foundation.html adresinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun