Yaşam Tarzı İnternet 01 EKİM 2015 / 12:32

Twitter’ın Yeni CEO’su Jack Dorsey

Geçtiğimiz Temmuz ayında Twitter Eski CEO'su Dick Costolo'nun görevi bırakmasının ardından mikro blog sitesinin kurucuları arasında yer alan Jack Dorsey geçici CEO'luk görevini yürütüyordu. Gelen iddialara göre Twitter'da CEO'luk görevini Jack Dorsey sürdürecek. Twitter Eski CEO'su Dick Costolo'nun görevi bırakmasının ardından Twitter'da yaşanan yönetim sorunu son ermiş gibi görünüyor. Mikroblog sitesinin geçici CEO'luk görevini üstlenen Jack Dorsey, geçici olarak devraldığı göreve devam edecek. Twitter'ın bu konuda Adam Bain ile anlaştığı söylentilerinin arttığı süreçte bu iddia biraz şaşırtıcı olsa da, Jack Dorsey'nin bu görevi çok fazla istemesinin Twitter yönetiminin bu kararı almaya götürdü.

Jack Dorsey konusunda Twitter yönetimini düşündüren konu, Dorsey'nin aynı zamanda Square adlı mobil ödeme sisteminin başında olması olarak gösterilirken, Jack Dorsey'nin her iki görevi de başarıyla yapabileceği konusundaki ısrarları ve kararlı tutumu Twitter yönetimini CEO görevini Jack Dorsey'e verme konusunda ikna etmişe benziyor.

Aynı anda hem Twitter hem de Square yönetimini devralacak Jack Dorsey'nin nasıl bir performans sergileyeceğini ise ilerleyen günler gösterecek.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun