Yaşam Tarzı İnternet 28 OCAK 2015 / 10:04

Twitter’dan iki yeni özellik

Bir süredir, yeni özelliklerin kullanıma sunulacağını belirten Twitter, blogunda  grup mesajlaşma ve yeni mobil video çözümlerini duyurdu.Grup Mesajlaşması

Twitter’daki özel konuşmalar, uygulamanın gerekli özelliklerinden biri olarak betimleniyordu. Twitter kullanıcılarının çoğu, sadece Twitter’da takip ettiği insanlar veya markalara ulaşmak amacıyla direkt ileti sistemini kullanıyor. Yeni özellik kapsamında ayrıca bir grupla da özel olarak sohbet etme imkanı tanınıyor. Söz konusu özellik, Twitter’da kiminle ve nasıl konuşuyor olacağınız hakkında daha fazla seçenek sunabiliyor.

Grup işlevi, kullanıcılara herhangi bir takipçiyle sohbet başlatma olanağı tanırken takipçilerin sohbete katılması için birbirlerini takip etme zorunluluğunu da bulundurmuyor. Twitter kullanıcıları, birkaç dokunuşla grup oluşturabilirken bir gruba eklendiğindiğinde de bildirim alabiliyor.

Yeni model video sürümü

Tweetlerin neredeyse 140 karakteri geçtiği düşünüldüğünde Twitter, görseller, gifler, Vinelar, ses kayıtları ve videolardan yararlanıyor. Twitter kullanıcıları artık bir sorun yaşamaksızın direkt olarak Twitter’dan videolar çekip, düzenleyip paylaşabilecek.

Twitter, blogunda bu yeniliği şu sözlerle aktardı:
 “Kameramızı hayatın en ilginç anlarını henüz yaşanırken çekip paylaşabilesiniz diye kullanımı kolay şekilde tasarladık. Sadece birkaç dokunuşla gelişen sohbetlere video ekleyebilir, canlı bir olayla ilgili fikrinizi paylaşabilir, günlük yaşantınızdan anları, uygulamadan çıkmak zorunda kalmadan gösterebilirsiniz. Video’ları görmek ve başlatmak da aynı şekilde kolay: Videoları thumbnaille ön izleme yapabiliyor ve tek bir dokunuşla başlatabiliyorsunuz.

 Eşsiz mobil video kameramız ve satır içi düzenleme deneyimi 30 saniyeye kadar video çekmenize ve anında paylaşmanıza olanak tanıyor. iPhone kullanıcıları kamera galerisinden de video yükleyebilecekler (Android aplikasyonumuzda yakında başlayacak). Bu özellikleri önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılarımıza sunacağız. Şimdiden itibaren, başkalarının sizinle başlattığı grup sohbetlerine katılabilecek, kullanıcıların paylaştığı herkese açık herhangi bir videoyu izleyebileceksiniz.”

 
ETİKETLER : Twitter
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun