Yaşam Tarzı İnternet 06 ŞUBAT 2012 / 18:33

Twitter’da bugün en çok ne konuşuldu?

Türkiye gündeminin sosyal medyada nasıl yankı bulduğunu gösteren günün Twitter özetinde, İslam Çupi, Baykal Kent, Bob Marley, Fatih Projesi, Özel İletişim Vergisi, Bülent Gedikli yer aldı.


#Happy Birthday Bob Marley


Dünyanın en büyük reggae ustası, müzik dehası ve Jamaika’nın halk kahramanı Bob Marley’in doğum günü hayranları tarafından Twitter üzerinde de kutlanarak günün en çok konuşulan konusu oldu.

#İslam Çupi


Türk futbolunda “İslam Abi” olarak anılan, gazetecilerin duayeni İslam Çupi’nin ölüm yıl dönümü Twitter üzerinde de anıldı.

#Fatih Projesi


Başbakan Erdoğan, Fatih Projesi'nin okullarda uygulamaya geçmesi dolayısıyla düzenlenen törene katıldı. Bugün milli eğitim sisteminde bir dönüm noktasını, tarihi bir açılışı ve büyük bir heyecanı hep birlikte yaşadıklarını belirten Başbakan Erdoğan, fırsatları artırma ve teknolojiyi iyileştirme hareketi projesi olan FATİH Projesi'nin, bugün Sabahattin Zaim Anadolu Öğretmen Lisesinden start aldığını ifade etti. Başbakanın Fatih Projesi kapsamında yaptığı konuşmalar, olumlu yaklaşımların yanı sıra büyük eleştiriler de aldı.

#Özel İletişim Vergisi


1999 yılından beri yürürlükte olan “Özel İletişim Vergisi’nin” yürürlükten kalkmasına yönelik CHP’nin yasa meclise sunduğu yasa tasarısı gün içinde en çok konuşulan konulardan biri oldu.

#Baykal Kent


Tedavi gördüğü hastanede kalp yetmezliği sebebiyle hayatını kaybeden ünlü tiyatrocu ve oyuncu Baykal Kent günün en çok konuşulan bir diğer konusu oldu.

#Bülent Gedikli


AKP Genel Başkan Yardımcısı bülent Gedikli’nin, Paul Auster’ın Ergenekoncu olduğunu vurgulayan açıklamaları büyük yankı toplayarak günün en bomba haberlerinden biri oldu.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2XiYUYcpsT4[/youtube]
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun