Yaşam Tarzı İnternet 02 ŞUBAT 2012 / 18:19

Twitter’da bugün en çok ne konuşuldu?

Twitter’da bugün en çok ne konuşuldu?

Türkiye gündeminin sosyal medyada nasıl yankı bulduğunu gösteren günün Twitter özetinde, Hama katliamı, Teoman, Defne Joy Foster, Ramazan Akyürek, İzmir'deki kar yağışı ve Taçsız Kral Metin Oktay yer aldı.  #iyikidogdunmetinoktay

Türkiye’nin en büyük golcülerinden olan efsane Galatasaraylı Taçsız Kral Metin Oktay’ın doğum günü, sosyal ağlarda en fazla takip edilen konu oldu.

#HamayiUnutma

2 Şubat 1982'de Suriye Hükümeti'nin Müslüman Kardeşler'in Hama şehrinde başlattığı ayaklanmayı bastırmak amacıyla saldırarak, binlerce kişinin yaşamını yitirdiği katliamın sosyal ağlar üzerinde pek çok kişi tarafından kınandı.

#İşteTeoman

Geçtiğimiz aylarda müziği bıraktığını açıklayan Teoman’ın fotoğrafçılığa gönül vererek dünyayı dolaşmaya karar vermesi de sosyal ağlar üzerinde takip edilen bir diğer konu oldu. Teoman'a müzikte olduğu gibi fotoğrafta da başarılar diliyoruz.

#Defne Joy Foster

Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Defne Joy Foster, ölümünün ilk yılında sosyal ağlar üzerinde anıldı. Ayrıca Foster, ölümünün birinci yıldönümünde yakınları ve hayranları tarafından bugün saat 12:30'da Zincirlikuyu'daki mezarı başında da anıldı.

#izmirdekar

İzmir’de yıllar sonra görülen kar yağışı gerek Türkiye gerekse dünya çapında ses getirdi ve günün en çok konuşulan konularından biri oldu. Twitter'ın dünyada en çok konuşulanlar listesinde -dünyadaki insanların birçoğunun anlamadığı şekilde- İzmir'de kar yapması konuşuldu.

#Ramazan Akyürek

Hrant Dink suikastinde büyük ihmale sebep olan polis memuru Ramazan Akyürek’in terfi etmesi de sosyal ağlarda en çok takip edilen konulardan biri oldu.

#TEDexReset

Boğaziçi Üniversitesi'nde düzenlenen TEDex konferansı tüm hızıyla gün boyu devam etti. Etkili konuşmalar Twitter'da da sıkça konuşuldu. Detaylar için http://www.tedxreset.com/ adresini kullanabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun