Yaşam Tarzı İnternet 19 ARALIK 2011 / 13:09

Twitter’a 300 milyon dolarlık Körfez desteği

Twitter’a 300 milyon dolarlık Körfez desteği

Suudi milyarder Prens El Velid bin Talal’in sahip olduğu Kingdom Holding, Twitter’a 300 milyon dolarlık yatırım kararı aldığını açıkladı.Daha önce de dünyanın önde gelen şirketlerine yatırımda bulunan Prens El Velid bin Talal, Suudi borsasına yaptığı açıklamada, bu yatırım için birkaç aydır görüşmelerin sürdürüldüğü bilgisini iletti.

Dünyanın en zengin isimlerinden biri olan prens, News Corporation gibi birçok tanınmış şirkette hisse sahibi. Kişisel mal varlığının 20 milyar doların üzerinde olduğu tahmin edilen prensin Arap dünyasında birçok medya şirketinde de yatırımları bulunuyor.

Suudi kralının yeğeni olan Prens bin Talal, bu yatırımla ilgili olarak, “Twitter yatırımımız; beklentisi yüksek olan, global bir etkiyle yüksek büyüme potansiyeli taşıyan uygun iş fırsatlarını tanımlayıp, bunlara yatırım yapabilme gücümüzün bir örneği” yorumunu yaptı.

Bazı analistler Twitter’ın piyasa değerinin 8 milyar doları bulabileceğini tahmin ediyor. 140 karakterlik mikroblog servisinin halka arz için aceleci olmayacağı ifade ediliyor. 100 milyon aktif kullanıcısı bulunan Twitter’ın halka arz halinde 400 milyon dolarlık bir gelir hedefi bulunduğu belirtiliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun