Yaşam Tarzı İnternet 26 MART 2010 / 10:35

Türkiye'nin ilk Seeburger'i Standard Profil'de

Standard Profil, elektronik veri değişimi entegrasyon süreçlerini Seeburger çözümü ile kontrol etmeye başladı.

Standard Profil, elektronik veri değişimi entegrasyon süreçlerini Seeburger çözümü ile kontrol etmeye başladı.


İş yazılımı uygulama şirketlerinden ve SAP'nin Gold Partner'ı MBIS, tamamlayıcı yazılım programı Seeburger çözümü ile Standard Profil'in iş süreçlerine entegre bir yapı kazandırma iddiasındaydı. Seeburger çözümünü hayata geçiren Standart Profil ise elektronik veri değişimi entegrasyon süreçlerini Seeburger çözümü ile kontrol etmeye başladı.

Standard Profil yurtiçi ve yurtdışında farklı müşteriler ile çalışıyor ve bu sebeple birbirinden farklı yapıda birçok elektronik veri değişimi (EDI) mesajı oluşuyordu. Seeburger çözümü öncesinde ise bu mesajların sistem ile entegrasyonu için birçok arayüz geliştirildi. Ancak zamanla mesaj tiplerinin ve müşteri sayısının artmasıyla, bu dağınık EDI yapısının kontrolünün sağlanması için MBIS'in çözüm ortaklığıyla Seeburger B2B çözümünün devreye alınmasına karar verildi.

Farklı uygulama sistemleri arasında veya çeşitli iş ortakları arasındaki işleyişin kesintisiz ve sorunsuz olarak yürütülebilmesi için, iç ve dış süreçlerin sorunsuz çalışması ve sıkı bir entegrasyon yapısının olması gerekiyor. Seeburger siparişlerin, irsaliyelerin, teslimat bilgilerinin, faturaların otomatik işlenmesi gibi süreç odaklı çözümler üretiyor. Ayrıca, veri değişiminin ve süreçlerin doğru yorumlanmasını sağlıyor. Elektronik Veri Değişimi standartlarını belirleyen kuruluşlara üyeliği olan Seeburger'in kütüphanesinde binlerce mesaj formatı bulunuyor. Böylece oluşan yeni ihtiyaçlara da çok hızlı cevap verebiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun