Yaşam Tarzı İnternet 23 EKİM 2012 / 12:15

Türkiye'nin ilk oyun radyosu yayın hayatına başladı

Oyunseverlerin, teknoloji ve oyun dünyası ile ilgili son gelişmeleri sevdikleri şarkılar eşliğinde takip edeceği Türkiye’nin ilk oyun radyosu Jeton, yayın hayatına başladı. Joygame ile Karnaval.com birlikte bir ilki gerçekleştirerek Türkiye’nin ilk oyun radyosu Jeton’u hayata geçirdi. Radyo vasıtasıyla dinleyiciler oyun dünyasıyla ilgili gelişmeleri takip edebilecek, Joygame oyun görevlileri tarafından hazırlanan özel programlar sayesinde oyunlara ait çok özel bilgilere ulaşabilecek ve sadece Jeton dinleyicilerine özel hazırlanan kampanyalardaki fırsatları yakalayabilecekler.

Düzenlenecek turnuvalarla ilgili haberler ve oyunlarla ilgili ipuçları da bu radyoda dinleyicileri bekliyor. Hedef kitlesi 13- 17 yaş aralığındaki erkekler olan radyoda, yer alacak müziğin içeriğine oyunseverler arasında yapılan araştırma sonuçlarına göre karar verildi. Ceza, Sagopa Kajmer, Pit10 gibi Türkiye’deki rap ve hip hop müziğinin sevilen isimlerinin yanı sıra 50 Cent, Kanye West, Flo Rida, Snoop Dogg gibi dünyaca ünlü rap ve hip hop müziğinin sevilen isimlerini dinlemek mümkün olacak. Dünyada Game Paradise, Game de Teci, Radio of Game’in olduğu gibi Türkiye’de de Jeton oyunseverlerin buluşma noktası olmayı hedefliyor.

2012 yılında Türkiye’deki oyun sektöründe 400 - 500 milyon dolar harcama yapılmasının beklendiğini belirten SHR Group CEO’su Barış Özistek, Karnaval.com ile Türkiye’nin ilk oyun radyosu Jeton’u hayata geçirdiklerini söyledi. Özistek, Jeton sayesinde üyelere oyunlar hakkında bilgi ve yenilikleri daha hızlı bir şekilde iletebileceklerine inandıklarını belirtirken, radyo aracılığıyla oyunseverlerle ilişkilerini daha fazla geliştirebileceklerine inandıklarını dile getirdi.

Radyonun insanların ortak deneyimlerini bir araya getirerek paylaştığı bir kaynak olduğunu belirten Spectrum Medya CEO’su Ali A. Abhary, başarılı bir radyonun bir kabilenin bayrağı gibi, ortak değerler ve zevkler paylaşan bir grup insanın sembolü olduğunun altını çizdi. Bu nedenle Jeton’un da oyunseverlerin buluşma noktası olacağına inandıkları belirten Abhary, ilerleyen dönemde bu tarz projelere destek ve içerik sunmaya devam edeceklerini ifade etti.

Jeton dinlemeye bu adres üzerinden başlayabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun