Yaşam Tarzı İnternet 30 TEMMUZ 2012 / 16:57

Türkiye-Çin voleybol maçı rekor kırdı

2012 Londra Olimpiyatları’nda Türkiye-Çin arasında oynanan voleybol maçı 100 binden fazla kişi tarafından aynı anda izlenerek, bugüne kadar gerçekleşen müsabakalar arasında, internet üzerinden en çok izlenen olarak rekor kırdı.

‘Filenin Sultanları’nın Çin ile yaptığı karşılaşma, 2012 Londra Olimpiyatları’nda bugüne kadar gerçekleşen müsabakalar arasında, internette en çok izlenen olarak rekor kırdı. Karşılaşmanın küresel çapta ‘streaming’ ve bulut bilişim çözümleri sunan Medianova tarafından gerçekleştirilen internet canlı yayını, 100 bin kişi tarafından izlendi.

Medianova tarafından gerçekleştirilen internet canlı yayın, kullanıcının bant genişliğine göre otomatik olarak yayın kalitesinin artırıldığı sistemde, HD kalitesinde yayın yapılması da izleyenlerin beğenisini kazandı.

Hatırlanacağı üzere 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda da Türkiye’deki internet canlı yayın altyapısı da Medianova tarafından sağlanmıştı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun