Yaşam Tarzı İnternet 22 EKİM 2009 / 14:10

Türkiye’den başarılı projeler

Geçtiğimiz hafta Oracle EMEA Başkanı Loic le Guisquet Türkiye’yi ziyaret etti.

Geçtiğimiz hafta Oracle EMEA Başkanı Loic le Guisquet Türkiye’yi ziyaret etti.


Oracle Türkiye Ülke Lideri ve Oracle Türkiye ve Orta Asya (CAT) Bölgesi Başkan Yardımcısı Gürhan Kalelioğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda Guisquet bir de sunum yaptı. Geçtiğimiz ay San Fransisko’da gerçekleştirilen Oracle World hakkında bilgiler de veren Guisquet, etkinlikte öne çıkan ürün ve çözümlerin de altını çizdi. Oracler World’de Türkiye’nin UYAP projesiyle ödül aldığın belirten Guisquet, “Eco Enterprise kategorisinde dünya çapında 15 ödül dağıtıldı. Avrupa’da ödül alan iki projeden biri de Türkiye idi. Türkiye, Adalet Bakanlığı tarafından hayata geçirilen UYAP projesi ile bu önemli ödüle layık görüldü” dedi.

Bir ödül de Şişli Terakki Lisesi’ne

Milli Eğitim Bakanlığı ile geliştirilen projeye değinen Gürhan Kalelioğlu, “Bu projede bir portal üzerinden öğrenciler proje geliştiriyor. Bu platforma şu anda 12 bin civarında okul kayıtlı. Ülkemizden de Şişli Terakki Lisesi düzenlenen yarışmada dünya ikincisi olarak göğsümüzü kabarttı” şeklinde konuştu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun