Yaşam Tarzı İnternet 19 NİSAN 2012 / 10:15

Turkcell'den televizyonu internete taşıyan platform

Turkcell'den televizyonu internete taşıyan platform

Turkcell yeni kişisel televizyon platformu TVPlus ile müşterilerine bilgisayar, cep telefonu ve tabletlerinde 42’den fazla kanalı izleyebilecekleri ve yayın akışından bağımsız hareket edebilecekleri bir platform sunuyor. Düzenlenen basın toplantısıyla tanıtılan TVPlus sayesinde aboneler , 2 liradan başlayan fiyatlarla dizileri ve filmleri HD kalitesinde kiralayabilecekleri gibi, Sosyal TV özelliği sayesinde izledikleri hakkındaki yorumları arkadaşlarıyla anında paylaşabilecekler.

42’den fazla televizyon kanalı sunan platform, abonelere geniş bir dizi arşivi de sunuyor. Bunun yanı sıra 200’den fazla film içeren bir pakete sahip olan platform, abonelere bu filmleri ve dizileri dublajlı ya da altyazılı orijinal dilinde cep telefonundan, bilgisayarından ve tabletinden istediği kadar izleyebilme olanağı sağlıyor.

Platformun kullanıcılarına sunduğu bir diğer özellik ise kaçırdıkları yayınları istedikleri zaman, istedikleri yerden izleyebilme imkanı. Bu sayede kullanıcılar canlı yayını durdurup oynatmak, herhangi bir programı başa sarmak, bir ekranda izlenmeye başlanan yayını bir başka ekranda kaldığı yerden izlemeye devam etmek gibi imkanlara sahip olacaklar.

Platformun belki de en dikkat çekici yanı Sosyal TV özelliği. Aboneler Facebook ve Twitter hesaplarını kullanarak cep telefonundan, tabletten ve bilgisiyardan film ya da televizyon izlerken aynı ekran üzerinden yorumlarını paylaşabilme imkanına sahip oluyorlar. Bunun yanı sıra arkadaşlarının ne izlediğini görebilen kullanıcılar, canlı Twitter akışı üzerinden o anda izledikleri program hakkında sosyal medyada yapılan tüm yorumlara ulaşabiliyorlar.

Abonelere televizyonlarını kişiselleştirme imkanı

Basın toplantısında konuşan Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, internetin televizyon ve video izleme alışkanlıklarını değiştirdiğine değinirken, 3G ve fiber internet hızı sayesinden daha zengin bir deneyimin kullanıcılara sunulduğunu vurguladı. Ciliv, akıllı cihazların çeşitlenmesiyle birlikte içeriklerin daha fazla ekrandan izlenip, sosyal medyaya taşınabildiğini söyledi. Süreyya Ciliv, yeni geliştirdikleri platformla birlikte müşterilerine diledikleri içerikleri, diledikleri yerden izleyebilme imkanı sunmak istediklerini belirtti.

Tüm Turkcell ve Turkcell Superonline müşterilerinin yararlanabildiği platforma, müşteriler telefon numaraları ve Süper Şifre’leriyle, Turkcell Superonline müşterileri ise müşteri numarası ve şifresi ile giriş yapabiliyor.

Başlangıç Paketi, Turkcell ve Turkcell Superonline abonelerine Mayıs sonuna kadar ücretsiz olurken, müşteriler bu paketle web üzerinde 42 kanal, cepte TRT1, dizi tekrarları, pakete özel tamımlanmış ücretsiz filmlerle erişebilecekler.

Ayda 5,90 ve günlük 1 lira ücretle üye olunabilen Standard Paket ile müşteriler 42 kanal, dizi tekrarları, pakete özel tanımlanmış ücretsiz filmlere  cepten, tabletten, bilgisayardan ulaşabilecekler.

Müşteriler ayda 9,90 liraya abone olabildikleri Sinema Paketi'yle 42 kanal, dizi tekrarları, pakete özel tanımlanmış yüzlerce film cep telefonu, tablet ve bilgisayar üzerinden ulaşabilecekler.

Ayda 14,90, günlük ise 5,90 lira bedelle abone olunabilen Lig TV Paketi'yle müşteriler 42 kanalı, dizi tekrarlarını, pakete özel tanımlanmış ücretsiz filmleri ve LigTV kanallarını, cep telefonlarından ve tabletlerinden takip edebiliyorlar.

TVPlus paketlerini bu adres üzerinden satın alabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun