Yaşam Tarzı İnternet 01 EKİM 2012 / 12:35

Türkçe YouTube geliyor

YouTube artık Türkçe konuşuyor

Video paylaşım sitesinde konumunuzu Türkiye olarak belirlendiğinde tamamen Türkçe ve yerel içerik karşımıza çıkmaya hazırlandığı resmen açıklandı. Ayrıca içerik sağlayıcıların kazanç elde edeceği modele de geçilecek.Google Türkiye'den yapılan yazılı açıklamaya göre, YouTube artık Türkçe hizmet verecek. Yapılan açıklamada, “Bugün, YouTube’u Türkçe kullanıma sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Bundan böyle lokasyonunuzu Türkiye olarak belirttiğinizde, lokal içeriğe göre tavsiye edilen kanal ve videoları içeren, tamamen Türkçe bir deneyim yaşayabileceksiniz” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, “Her yaştan videosever kullanıcılarımızın platform üzerinden birbirleri ile etkileşime geçerek, fikirlerini paylaşmalarını, yeni izleyiciler edinmelerini ve böylece Türkiye’nin kültürünü YouTube dünyası içinde daha fazla yansıtmalarını heyecanla bekliyoruz" denildi.  Türkçe YouTube'un sadece ilk adım olduğu belirtilen açıklamada içerik sağlayıcıların kazanç elde edebileceği modele de geçileceği belirtildi.

Alınan bilgiye göre bugünden itibaren Türkçe dil seçeneğinin yanı sıra, www.youtube.com.tr adresi de kısa sürede aktif hale gelecek. İnternet Kurulu Başkanı Serhat Özeren de Twitter üzerinden, "http://youtube.com.tr için her şey hazır, uzmanlar dns updateleri için ve siteyi devreye almak için çalışıyorlar" açıklamasında bulundu.

Detaylar için http://google-tr.blogspot.com/2012/10/youtube-artk-turkce-konusuyor.html adresine göz gezdirebilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun