Yaşam Tarzı İnternet 07 ŞUBAT 2012 / 11:56

Türk futbolunun rüya takımı açıklandı

'Yandex Spor Kulübü' futbol kadrosunu açıkladı

Yandex, Türk futbolunun Türkçe ağlardaki en popüler isimlerini açıkladı. 

Yakın bir zaman önce Türkiye'de de hizmet vermeye başlayan Rus asıllı arama motoru Yandex, Türk futbolunun sosyal ağlarda ilgi en çok gören isimlerinden bir 'rüya  takım' hazırladı. 2011-2012 sezonu Spor Toto Süper Lig’indeki kulüplerin tüm oyuncu ve antrenörlerinin isimlerinin Türkçe ağ sayfalarında kullanılma sıklığına göre hazırlanan araştırmada ortaya çıkan rüya takım şu isimlerden oluşuyor: İlk 11: Burak Yılmaz, Emre Belözoğlu, Alex De Souza, Milan Baros, Gökhan Gönül, Sercan Yıldırım, Volkan Demirel, Semih Şentürk, Fatih Tekke, Felipe Melo, Fabio Bilica. Yedek Kulübesi: İbrahim Toraman, Volkan Şen, Ricardo Quaresma, Selçuk İnan, Alanzinho, Selçuk Şahin, Engin Baytar, Orhan Şam, Sezer Öztürk.

Bu listeye göre ilk on birde en çok oyuncusu olan takım 6 oyuncuyla Fenerbahçe oldu.

Fenerbahçe’yi 3 oyuncuyla Galatasaray izlerken Trabzon Burak Yılmaz’la Orduspor ise Fatih Tekke ilk on birde yerini aldı. Beşiktaş’ın ilk on birde oyuncusu olmaması dikkati çekti. Araştırmadan çıkan bir diğer sonuca göre en çok konuşulan teknik direktör Fatih Terim oldu. Fatih Terim’i sırasıyla Aykut Kocaman, Şenol Güneş, Ertuğrul Sağlam, Mehmet Özdilek, Carlos Carvalhal, Rıza Çalımbay, Bülent Korkmaz, Ersun Yanal ve Ümit Özat izledi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun