Yaşam Tarzı İnternet 24 OCAK 2012 / 11:25

Tumblr giderek büyüyor

Digital Life Design 2012 Konferansı’nın bu yılki konuklarından biri Tumblr kurucusu ve CEO’su David Karp oldu. Karp, Tumblr’ın bu yıl 120 milyon insana ulaştığını ve ayda 15 milyar sayfa görüntülemesi aldığını belirtti. Servisin sosyal açıdan değerlendirirken, Tumblr’ın diğer sosyal medya ortamları ile senkron halinde olduğunu belirten Karp, Tumblr’ın bu siteler tarafından 9 kez tekrar yayınlandığına dikkat çekti. Tumblr’ın asıl kitlesini A.B.D yüzde 45 (249 milyon) ile oluşturuyor. O’nu Brezilya 49 milyon ziyaret ile takip ederken, İngiltere 34 milyon ziyaret ile üçüncü sırada yer alıyor. Tumblr’ın şu sıralar 560 milyon takipçisi bulunuyor.

Şirketin gelir konusu açıldığında, artık beşinci senelerine ulaştığını belirten Karp, sayfalarında Google Ads uygulamalarına hızla yer vereceklerini ve bu yolla gelirlerini arttırmayı planladıklarını belirtti. Bunun yanı sıra, şirketin önümüzdeki yıllarda roman yöntemiyle gelirlerini arttırmayı deneyeceklerini vurgulayan Karp, bunun şirket için gelir akışını hızlandıracak çok faydalı bir hamle olacağını ekledi.

Tumblr, binlerce orijinal tasarıma ve kişiye özel tasarımlarıyla çoktan sükse yapmış durumda. Bu tasarımlar 10 ila 50 Dolar arası fiyatlandırma ile indirilebiliyor. Bu da sayıları binlerce olan tasarımcıya ve emek harcayan insanlara para kazanma şansı doğuruyor.

Karp sözlerine Tumblr’ın gelişmeye devam edeceğini, özellikle Amerika çapındaki yetenekli insanları New York’ta çalışmaya teşvik ederek, ülkenin bu kesiminde etkisini iyice arttırmak istediğini söyledi. Yeni kullanıcıların Tumblr’a hemen alışamadığını ve bu süreçte bir takım sorunlar ve zorluklar yaşadıklarını belirten Karp, bu kuracakları ekiple bu sorunları en az düzeye indirip, “kullanıcı dostu” haline getirmek istediklerini vurguladı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun