Yaşam Tarzı İnternet 27 EYLÜL 2011 / 10:37

Tumblr 85 milyon dolar yatırım aldı

Tumblr 85 milyon dolar yatırım aldı

Henüz belli bir geliri olmayan şirket, Greylock ve Insight Venture’ın başını çektiği, aralarında Chernin Group ve Richard Branson’ın da bulunduğu yatırımcılardan önemli bir yatırım aldı. Peki henüz para kazanmayan bu blog platformuna yatırımcılar neden para veriyor?İnternet üzerinden elde edilen gelirler ve sosyal medyanın ortaya çıkardığı ekonomi önemli yatırımları da beraberinde getiriyor. New York merkezli Tumblr’ın da henüz belli bir gelirinden bahsedemesek de yatırımcılar bu şirkete olan güvenlerini gösteriyor.

Greylock ve Insight Venture gibi önemli yatırımcılardan 85 milyon dolarlık yatırım geldi. Yatırımcılar uzun vadede şirketin kârlılık yakalayabileceğine inanıyor. Greylock ortaklarından John Lilly, “Önümüzdeki aylar ve yıllarda işlerinde başarılı olacaklar” diyerek güvenini ifade etti.

Tumblr’ın verdiği rakamlara göre, sitede 30 milyon blog bulunuyor ve ayda 13 milyon sayfa gösterimi gerçekleşiyor. David Karp’ın 2007’de kurduğu şirket daha önce de 2010 yılında 30 milyon dolarlık bir yatırım almıştı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun