Yaşam Tarzı İnternet 17 AĞUSTOS 2012 / 08:39

TTNET ve Türk Telekom hakkında soruşturma açıldı

TTNET ve Türk Telekom hakkında soruşturma açıldı

Rekabet Kurulu, iki şirketin geniş bant internet erişim hizmetlerinin fiyatlandırma politikalarının incelenmesini talep etti.Türkiye’de geniş bant internet talebi ve buna bağlı olarak hizmetleri artarken, 2005 yılında özelleştirilen Türk Telekom hakkında soruşturma açıldığı duyuruldu. Rekabet Kurulu tarafından yapılan açıklamada, geniş bant internet kampanyalarında yıkıcı ve rakipleri pazardan dışlayıcı nitelikte tarifeler uyguladığı iddiasını içeren şikayet başvurusu üzerine incelemeye gidildiği belirtildi.

Kurul, öne sürülen iddialarla ortaya çıkan bulguları ciddi ve yeterli bularak “Rekabetin Korunması Hakıında Kanun”un ihlal edilip edilmesinin tespiti amacıyla soruşturmaya karar verildiğini açıkladı.

4054 sayılı kanunun 6. maddesinin “hakim durumun kötüye kullanılmasını yasakladığına” dikkat çeken kurul açıklamasında, “Soruşturma, TTNET A.Ş. ve Türk Telekomünikasyon A.Ş.’nin fiyatlandırma politikaları aracılığıyla perakende ve toptan sabit geniş bant internet erişim hizmetleri pazarlarında 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal edip etmediklerinin tespiti amacıyla başlatıldı” ifadelerine yer verdi.

Kararla ilgili açıklamanın tamamına http://www.rekabet.gov.tr/index.php?Sayfa=sayfahtml&Id=2123&Lang=TR adresinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun