Yaşam Tarzı İnternet 20 MART 2012 / 18:12

TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz: "Türkiye ekonomisine katkı sağlayacak her adımı destekliyoruz"

"Türkiye ekonomisi için her projeye kapımız açık"

TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, Türkiye'yi üretken bir topluma dönüştürme adına atılacak her adımın arkasında olduklarını, ekonomiye katkı yapacak bireysel veya kurumsal tüm katılımcılara kapılarının açık olduğunu söyledi. Geçtiğimiz haftalarda BTNet.com.tr olarak TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz'ı ofisinde ziyaret ettik.

Kendisi, TTNET binasının üst katındaki makam odasının girişinde yer alan konuk bölümünde bizi kabul etti. Son derece zevkli döşenmiş ve hemen her şeyin serbest düşünceyi ve rahatlamayı çağrıştırdığı bu alanda, kendisiyle uzun uzadıya sohbet etme imkanı bulduk.

Açıkçası öyle haber amaçlı değil, biraz sohbet etmek ve karşılıklı vizyonumuzu paylaşmak üzere bir araya gelmiştik.

O nedenle daha önceki röportajlardan farklı olarak detaylı bir soru cevap silsilesi aktarmayacağım sizlere. Sadece genel notlar...

Sohbetimiz sırasında Türkiye'nin internetine yön veren dev bir şirketin başındaki isim olarak  Tahsin Yılmaz oldukça geniş bir vizyon çizdi. Evlere taşıdıkları geniş bant internetin ne gibi potansiyelleri hayata geçireceğine, ne tür hayalleri gerçeğe dönüştüreceğine dair düşüncelerinden bahsetti.

Geniş bant internet çözümleriyle evleri, ofisleri nasıl akıllı ev ve ofislere dönüştüreceklerini anlattı.

Söz açılmışken fiber yatırımlarından söz etti Tahsin Yılmaz. "Fiber bu işin geleceği, bununla ilgili büyük planlarımız var ve siz de yakında bunları duyacaksınız" dedi.

"Sosyal medyada yazılanları okumadan uyumuyorum"

Arada sosyal medyayı konuştuk, zira kendisinin sosyal medyayı aktif olarak kullandığını ve son derece yakından takip ettiğini biliyoruz. Yatmadan önce TTNET adına sosyal medyada ne var ne yok okuduğunu söyledi.

Dev bir şirketin genel müdürü olarak bunun kendisini zorlayıp zorlamadığını sorduk. "Biz bu işi müşterilerimiz için, tüketiciler için yapıyoruz. Bu şirketin başındaki kişi olarak tüketicilerin bakış açısını yakalamak, bundan sonraki adımlarımızı belirlemek için bize yön gösterecek" diye yanıtladı.

Biraz da Türkiye'deki durumdan bahsettik. "Türkiye'deki toplumun tüketim toplumuna doğru yönelmesi konusunda endişelerim var" dedi Tahsin Yılmaz. Bu nedenle hem dev bir kurum olmanın getirdiği sorumlulukla, hem de sundukları servisler aracılığıyla Türk toplumunu daha üretken bir topluma dönüştürme konusundaki isteğinden söz etti.

"KOBİ'lerde İnterneti yaygınlaştırmaya hız vereceğiz"

"Bireysel internet çözümlerinin yanı sıra KOBİ'lerin de bu işin nimetlerinden daha çok yararlanmasını istiyoruz. Türkiye'deki KOBİ'lerin rekabet gücünü artırmak adına onlara yönelik servislere daha çok önem vereceğiz" dedi.

Girişimcileri ve yatırımcıları bir araya getiren TTNET Teknoloji Vadisi programını anlattı sonra. Bu programın uzun dönemli bir stratejinin önemli adımlarından biri olduğunu, ve buradan çıkacak projelerin Türkiye ekonomisine katkıda bulunması adına büyük umutlar beslediğini söyledi.

Sohbetimizin sonunda kendisinden BTnet.com.tr okurları için özel bir mesaj vermesini rica ettik. Sağolsun bizi kırmadı, sizler için aşağıdaki mesajı yolladı:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MUg8XdTF-MI[/youtube]

Sohbetimizin sonunda, ilk fırsatta detaylı bir röportaj sözü alarak makamından ayrıldık.

Mümkün olan en kısa zamanda kendisiyle gerçekleştireceğimiz kapsamlı röportajla karşınızda olacağız.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun