Yaşam Tarzı İnternet 03 TEMMUZ 2012 / 16:23

Tooway bölgelerarası teknoloji farkını yok edecek

Skylogic, Türkiye tanıtımını gerçekleştirdiği Tooway'le genişbant erişimi bulunmayan bölgelere ve internet hızından memnun olmayan kullanıcılara yeni alternatif sunmayı amaçlıyor. Eutelsat'a bağlı olarak çalışan kuruluş, 2 Temmuz'da gerçekleştirdiği tanıtımla yeni ürünü Tooway'i Türkiye pazarına sundu. Bireysel ve kurumsal kullanıcılara uydu üzerinden internet sunacak olan hizmet, lisanslı distributör ağıyla Avrupa’ya ve Turkiye’ye servis sağlıyor. Hizmet verdiği bölgenin ihtiyaçlarına göre farklı tarifelere sahip hizmet, kullanıcıların telefon numarasına ihtiyaç duymuyor.

Konuyla ilgili konuşan Skylogic Başkanı Arduino Patacchini, uydularıyla Türkiye’ye sağladıkları hizmetlerin devamı olarak, coğrafi konum farkı gözetmeksizin tüm bölgelere yüksek hızda, çift yönlü genişbant internet erişimi sağlamayı hedeflediklerini söyledi. Patacchini, yeni ürünleri olan Tooway'le birlikte genişbant internet çözümlerine erişimi olmayan ya da var olan internet hizmetlerinden memnun kalmayan kurumsal ve bireysel kullanıcılarına yeni bir alternatif sunmak istediklerini söyledi. Ürünün özellikle sanayii ve ticari kuruluşlara yarayacağını belirten Patacchini, kullanıcıların artık ADSL ya da fiber hatların bağlanmasını beklemek zorunda kalmayacağını dile getirdi.

Ürünün sağlayabileceği faydalardan söz eden Eutelsat Türkiye, Ortadoğu ve Orta Asya Bölge Satış ve Pazarlama Direktörü Ali Korur, ürünün uydu üzerinden hizmet vermesi sebebiyle dünyanın en ücra köşesinden bile internet bağlantısı sağlayabileceğinin altını çizdi. Korur, ürünle birlikte yeni yatırımların ve istihdamında geleceğini belirtirken, ürünün en büyük avantajı olarak bölgelerarası teknoloji kullanım farkını ortadan kaldırması olacağını vurguladı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun