Yaşam Tarzı İnternet 03 HAZİRAN 2011 / 11:05

Tahsin Yılmaz: "22 Ağustos'a kadar altyapımız hazırlanamaz"

Tahsin Yılmaz: "22 Ağustos'a altyapı yetişmez"

22 Ağustos'ta yürürlüğe girecek olan, servis sağlayıcılardan kullanıcılara "güvenli internet" hizmeti sunulmasını isteyen kanunla ilgili açıklamada bulunan TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, altyapılarının belirlenen tarihe kadar yetişmeyeceğini ve BTK'ya başvurarak sürenin uzatılmasını istediklerini ifade etti.

Basın toplantısında TTNET'in 5 yıllık süreçte geldiği noktayı değerlendiren Tahsin Yılmaz, toplantının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. İnternette filtreleme seçeneklerinin servis sağlayıcılar tarafından sunulacağı tarih olan 22 Ağustos'a kadar altyapılarını yetiştiremeyeceklerini aktaran Yılmaz, BTK'ya başvurarak sğrenin uzatılmasını istediklerini aktardı.

Türkiye'nin en fazla kullanıcıya sahip olan servis sağlayıcısı TTNET'in bu talebi büyük ihtimalle BTK tarafından kabul görecektir. Toplantıda TTNET hakkında konuşulanlarla ilgili detaylara http://www.btnet.com.tr/27372-tahsin-yilmaz-ttnetin-5-yilini-ozetledi-secimde-canli-yayin-sozu-verdi.html adresinden ulaşabilirsiniz.