Yaşam Tarzı İnternet 03 HAZİRAN 2011 / 11:05

Tahsin Yılmaz: "22 Ağustos'a kadar altyapımız hazırlanamaz"

Tahsin Yılmaz: "22 Ağustos'a altyapı yetişmez"

22 Ağustos'ta yürürlüğe girecek olan, servis sağlayıcılardan kullanıcılara "güvenli internet" hizmeti sunulmasını isteyen kanunla ilgili açıklamada bulunan TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, altyapılarının belirlenen tarihe kadar yetişmeyeceğini ve BTK'ya başvurarak sürenin uzatılmasını istediklerini ifade etti.

Basın toplantısında TTNET'in 5 yıllık süreçte geldiği noktayı değerlendiren Tahsin Yılmaz, toplantının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. İnternette filtreleme seçeneklerinin servis sağlayıcılar tarafından sunulacağı tarih olan 22 Ağustos'a kadar altyapılarını yetiştiremeyeceklerini aktaran Yılmaz, BTK'ya başvurarak sğrenin uzatılmasını istediklerini aktardı.

Türkiye'nin en fazla kullanıcıya sahip olan servis sağlayıcısı TTNET'in bu talebi büyük ihtimalle BTK tarafından kabul görecektir. Toplantıda TTNET hakkında konuşulanlarla ilgili detaylara http://www.btnet.com.tr/27372-tahsin-yilmaz-ttnetin-5-yilini-ozetledi-secimde-canli-yayin-sozu-verdi.html adresinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun