Yaşam Tarzı İnternet 25 EYLÜL 2009 / 06:24

Symantec çözümleri VMware vSphere 4'e hazır

Symantec kurumlara hem sanal hem fiziksel ortamları için kolay kullanım ve etkin yönetim faydaları sağlayan bir bilgi yönetimi çözümü geliştirmiş.

Symantec kurumlara hem sanal hem fiziksel ortamları için kolay kullanım ve etkin yönetim faydaları sağlayan bir bilgi yönetimi çözümü geliştirmiş.


Symantec, ürün portföyünde yer alan etkin yedekleme çözümleri Backup Exec, NetBackup ve NetBackup PureDisk'in VMware vSphere 4 ile sorunsuz entegrasyonuna işaret ederek, VMware Ready Data Protecion (VMware ortamlarında kullanılabilen veri koruması) konseptini kullanıcılarına başarıyla ilk sunan üretici firmalar arasında olduğunu duyurdu.

VMware Ready Data Protecion konsepti, VMware vSphere 4 için hazırlanan Backup Exec 12.5, NetBackup 6.5.4 ve NetBackup PureDisk 6.5, VMware platformu ile uyumlu çalışmasının yanı sıra kullanıcılara kurumlar için olası risklerin en aza indirgenmesi ve entegrasyon maliyetlerinin aşağı çekilmesi gibi avantajlar da sunuyor.

Backup Exec ve NetBackup, sanal makinalarda depolanan bilgilerin yedeklenmesi ve kurtarılmasına ilişkin süreçlerde oldukça hızlı bir işleyiş sergiliyor. Symantec'in patent bekleyen Granüler Kurtarma Teknolojisi ile Backup Exec ve NetBackup, yedeği alınan bilgileri hemen depolamak ve olası kayıpları anında geri yükleyebilmek için tüm sanal makinalar, kişisel sanal disk dosyaları ve hatta sanal disk dosyaları içinde yer alan kişisel belge ve dosyalar da dahil olmak üzere, tüm misafir sanal makinaların tek bir geçişle imaj yedeklerini alıyor.