Yaşam Tarzı İnternet 03 ARALIK 2012 / 16:57

Suriye'de internet 'kısmen' geri geldi

Yaklaşık 3 gündür Suriye Hükümeti tarafından ülkedeki internetin durmasına yol açan kesinti sona ermiş gibi görünüyor.BBC’de yer alan habere göre, kesilen internet bağlantısı şimdilik bölgesel olarak yapılabilirken, Şam ve çevre illerde internetin kesinti öncesi haline döndü. Muhalif güçlerin bulunduğu bölgelere ise internet bağlantısı halen sağlanamıyor.

3 gün önce gerçekleşen internet kesintisinin en önemli sebebi olarak gösterilen muhalif güçler, giirdikleri çatışmaları, Suriye askerlerine düzenledikleri saldırıları ve bildirileri, sosyal ağlarda paylaşarak, dünyaya kendilerini göstermeye çalışıyordu. Bu bölgelere halen internet sağlanmamasının en önemli sebebi olarak da bu propaganda çalışmaları gösteriliyor.

Ülkede yaşananları gizlemek adına, ülke çapındaki interneti kesen Suriye Hükümeti’nin bir sonraki hamlesini merakla bekliyoruz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun