Yaşam Tarzı İnternet 05 ARALIK 2011 / 10:21

Suriye'de bir blog yazarı daha tutuklandı

Suriye'de bir blog yazarı daha tutuklandı

Beşar Esad karşıtı olmakla suçlanan Rezan Gazzavi’nin Ürdün’e seyahati sırasında tutuklandığı bildirildi.Suriye’deki karışıklık sürerken Beşar Esat ile ilgili düşüncelerini paylaşanlar da hapsi boylamaya devam ediyor, tutuklu gazeteci ve blog yazarlarının sayısı artıyor. Son olarak 30 yaşındaki Rezan Gazzavi’nin tutuklandığı arkadaşları tarafından duyuruldu.

Kendi sayfasında son olarak Hussein Ghrer için özgürlük çağrısı yapan kadın aktivist ve blog yazarı Ürdün’de gerçekleştirilen basın özgürlüğü konferansına katılmak üzere ülkesinden ayrılırken tutuklandı.

Ghazzawi, özgürlük çağrısında bulunduğu blog yazarının zamanını bilinen bir hapishanede geçirdiği için sanşlı olduğunu yazmış, gizli polis zindanlarında işkenceye maruz kalmadığına sevindiğini belirtmişti.

Henüz Suriyeli yetkililer tarafından bir açıklama yapılmadı. Rezan’ın kişisel web sitesine http://razanghazzawi.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun