Yaşam Tarzı İnternet 12 KASIM 2014 / 11:59

Spotify korsan müziğe karşı savaştığını söyledi

Müzik portalı Spotify, korsan müzikle savaştığını ve 2008’deki lansmanından bu yana hem sanatçılara hem de bu endüstriye 2 milyar dolar ödediğini söyledi.ABD’li şarkıcı Taylor Swift’in tüm şarkılarını siteden kaldırmasından sonra Spotify CEO’su Daniel Ek bir blog yazısı yayınladı.

Swift’in markası Black Label şarkıcının neden tüm şarkılarını siteden kaldırdığı konusunda bir açıklama yapmayı reddetmiş, Swift ise Wall Street gazetesinde müziğin değerli olduğunu ve ücretsiz olmaması gerektiğini düşündüğünü belirtmişti.

Ek ise Spotify’ın sitesinde Taylor Swift’in kesinlikle haklı olduğunu belirterek, müziğin bir sanat olduğunu ve sanatçıların bunun karşılığını alması gerektiğini söyledi. Bu nedenle internetteki korsan müziğe karşı savaştıklarını da dile getirdi.
ETİKETLER : spotify
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun